Moje kategorie

Misja Edukacja

Poza drewnem moją pasją jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z innymi, co jakiś czas będą się tutaj pojawiały artykuliki stricte drzewnicze, które mam nadzieję rozproszą mgłę trudnych pojęć i definicji 😉

Drzewny Gość

Klikając w tę kategorię przeniesiecie się do ciekawych opisów poszczególnych rodzajów a czasem gatunków drewna, właściwości, obróbki i zastosowania.

Pokrewne Galaktyki

Nie zawsze będę pisać tylko i wyłącznie o drewnie, nowinki technologiczne, ciekawe odkrycia naukowe a także nadciągające ciekawe obserwacje nieba (jeśli możecie pójść na pole lub do lasu z dala od elektrycznych oświetleń to Wam zazdroszczę)

Kartka z kalendarza

Tutaj znajdziecie ciekawostki historyczno-drzewnicze, będziecie się mogli przekonać jakimi ścieżkami podążają moje myśli 😉

Zajrzyjmy do wnętrza

Zawsze znajdzie się coś o strukturze lub związkach chemicznych, często będą zdjęcia mikroskopowe a także wzory strukturalne.

Misja Specjalna

Pod tą kategorią znajdziesz artykuliki o właściwościach drewna np. akustycznych.

Perły Meblarstwa

O ile brzydszy i smutniejszy byłby świat bez mebli. Wyszukane, z niespodziankami, ikony wzorniczych stylów meblarstwa.

Tradycje Ludowe

Wiele tradycji ludowych związanych jest z drzewami ich kwiatami, owocami a także z drewnem. Postaram się je odnaleźć i Wam zaprezentować.

Świat w drewnie

Tutaj znajdziesz kilka informacji na temat grzybów i owadów, które uwielbiają chrupać drewno 😀 – ksylofagi

Drewniane Zawody

Postaram się odnaleźć i krótko opisać zawody (większość niestety ginąca), ludzi którzy mają to wielkie szczęście i pracują z drewnem.

Budownictwo Drewniane

Jak sama nazwa wskazuje, trochę wiedzy o konstrukcjach drewnianych i stylach 😀

Warto przeczytać

tutaj znajdziecie trochę informacji, które pozycje książkowe warto wziąć na ząb 😉