Misja Edukacja · Pokrewne Galaktyki · warto przeczytać

Satysfakcja z pracy

Są takie dni kiedy czujesz i widzisz namacalne efekty swojej pracy 😀 Dziś jest właśnie taki dzień. Po wielu miesiącach pracy nadszedł dzień oficjalnej premiery Rekomendacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) dotyczącej oznaczeń współprac z influencerami.

Jedna ze złotych zasad, które znajdziecie w Rekomendacji. (źródło: Komunikat prasowy UOKiK z dnia 26.09.2022)

Porzucenie ścieżki naukowej nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza jeśli Twoim żywiołem są eksperymenty, wystąpienia na konferencjach i pisanie artykułów. Jednak zdrowie psychiczne ma się jedno i trzeba było wyjść ze swojej strefy komfortu i się przebranżowić.

Jak wiecie trafiłam do domu mediowego Media Group i właśnie dzięki temu mogłam dołączyć do nowopowstałej Grupy Roboczej IAB ds. Influencer Marketingu i brać udział w opracowywaniu Rekomendacji oraz przewodnika po influencer marketingu, który jest na bieżąco uzupełniany i aktualizowany.

W tym tak ważnym i wyczekiwanym przez rynek dokumencie znajdziecie skrajne przykłady dobrego i złego oznaczania współprac w zależności od platformy i rodzaju materiału, a także złote zasady i odpowiedzi na pytania czy barter, paczka pr, prezent, autopromocja powinny być oznaczane i w jaki sposób. Link do dokumentu poniżej

Rekomendacja UOKiK #oznaczamreklamy

Z tego miejsca chciałabym pogratulować wszystkim, którzy pracowali nad tą Rekomendacją, brawo Grupa Robocza IAB ds. Influencer Marketingu oraz Grupa Robocza IAB Prawna.

Chciałabym również podziękować swojej firmie domowi mediowemu Media Group, że mogę uczestniczyć w takich projektach jak ten.

Źródło: Rekomendacje Prezesa UOKiK dotyczące oznaczania treści reklamowych przez influencerów w mediach społecznościowych, Warszawa 2022

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.